Obserwuj w Google News

Zmarł ceniony lekarz ze Śląska. Miał 56 lat. "Smutna informacja"

1 min. czytania
16.12.2021 11:26
Zareaguj Reakcja

Zmarł ceniony ginekolog dr Andrzej Korfanty - poinformował Urząd Miasta w Piekarach Śląskich. Lekarz miał 56 lat. Dr Korfanty przeprowadził między innymi pionierską operację usunięcia guza, który ważył około 30 kilogramów.

Andrzej Korfanty
fot. Fakty Oświęcim

Andrzej Korfanty nie żyje. Lekarz ginekolog zmarł 14 grudnia w wieku 56 lat. Korfanty pracował w Szpitalu Miejskim w Piekarach Śląskich, a później związał się ze Szpitalem Powiatowym w Oświęcimiu, gdzie był ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego.

- Dzisiaj rano dotarła do nas smutna informacja o śmierci Andrzeja Korfantego wieloletniego radnego - poinformował w środę miejski portal Piekary.pl. W nekrologu podkreślono, że Korfanty zasiadał w radzie miasta w latach 1998-2010.

Redakcja poleca

Andrzej Korfanty nie żyje. Ginekolog miał 56 lat

Andrzej Korfanty był doktorem nauk medycznych, specjalistą ginekologiem, położnikiem i cytologiem. Przeprowadził między innymi pionierską operację usunięcia guza, który ważył około 30 kilogramów. Jak czytamy na portalu, Korfanty to także “autor kilkudziesięciu publikacji, ceniony ginekolog na Śląsku i w Małopolsce”. 

Kondolencje rodzinie złożyli prezydent miasta Sława Umińska-Duraj i przewodniczący rady miasta Tomasz Wesołowski. Nie podano przyczyny śmierci lekarza.

RadioZET.pl/Piekary.pl