Obserwuj w Google News

Anna Zalewska odejdzie z rządu? Jest nazwisko następcy

Redakcja
1 min. czytania
20.08.2018 11:11
Zareaguj Reakcja

Po wyborach samorządowych ma dojść do kolejnej rekonstrukcji rządu. Ze stanowiskiem ministra edukacji ma pożegnać się Anna Zalewska. Jak podaje „Wprost”, jej następcą ma zostać obecny wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Anna Zalewska odejdzie z rządu? Jest nazwisko następcy
fot. Łukasz Gdak/EastNews

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Rekonstrukcja rządu ma być związana z warunkiem, jaki członkom partii postawił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Każda osoba chcąca ubiegać się o mandat eurodeputowanego będzie musiała zrezygnować z pełnionej obecnie funkcji państwowej, np. ministra.

Piotr Duda: Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej

Rekonstrukcja ma dotknąć m.in. Annę Zalewską. Szefowa MEN ma ubiegać się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z dolnośląskiej listy PiS.   

Jak podaje „Wprost”, jej następcą na stanowisku ministra edukacji ma zostać obecny wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Objęcie teki ministerialnej ma mu pomóc zbudować rozpoznawalność i uzyskać mandat posła w 2019 roku. 

Niedawno odwołania Zalewskiej domagał się szef Solidarności Piotr Duda. – W imieniu związku zawodowego „Solidarność” sekretariat oświaty i wychowania wydał jednoznaczne stanowisko, które jest dla nas wiążące. Jesteśmy za odwołaniem minister Anny Zalewskiej.

RadioZet.pl/wprost/bm