,

Utrudnienia na Okęciu. Dwa samoloty musiały awaryjnie lądować

15.08.2019 11:24

Pasażerowie na lotnisku Chopina w Warszawie musieli liczyć się z utrudnieniami. W czwartek rano miały tam miejsce dwa awaryjne lądowania, ruch samolotów musiał być wstrzymany na kilkadziesiąt minut. Na szczęście nikt z tego powodu nie ucierpiał. 

Lotnisko Okęcie w Warszawie
fot. Lotnisko Okęcie/Wikimedia.Commons

Jak informuje reporterka Radia ZET, najpierw ok. godz. 6 rano problem z lądowaniem miał samolot transportowy Cargo MD 11. Jego pilot był świadomy problemu z maszyną, od razu zgłosił problem, dlatego lądowanie przebiegło bezpiecznie, w asyście służb lotniska. 

Jak wskazało biuro lotniska, "po lądowaniu, już w trakcie kołowania, w jednym z silników pojawił się ogień. Do akcji natychmiast przystąpiła Lotniskowa Straż Pożarna. Ogień bardzo szybko opanowano i ugaszono".

Awaryjne lądowania na lotnisku Okęcie

Potem, ok. godz. 8.30 Embraer LOT-u lecący do Zurychu musiał zawrócić, także z powodu problemów technicznych. "Maszyna z 90 pasażerami na pokładzie, a asyście służb ratowniczych bezpiecznie wylądowała na lotnisku. Pasażerowie opuścili pokład, nikt nie ucierpiał. Działania spowodowały wstrzymanie na kilkanaście minut operacji startów i lądowań" - podano.

W komunikacie czytamy ponadto, że obecnie wszystkie operacje na Lotnisku Chopina odbywają się już bez zakłóceń, jednak ze względu na dzisiejszą akcję przez cały dzień należy spodziewać się opóźnień – zarówno samolotów startujących jak i lądujących na stołecznym lotnisku.

RadioZET.pl/PAP/JM

Logo radiozet Dzieje się