,

Bezdomni skatowali przypadkowego przechodnia w centrum Krakowa

Redakcja
19.04.2017 17:55

W Krakowie trzech mężczyzn bez powodu zaatakowało przypadkowego przechodnia, który siedział na ławce przy ul. Pijarskiej. Napastnicy kopali swoją ofiarę po całym ciele. Reakcja świadków zapobiegła tragedii. Cała trójka wylądowała w areszcie. Są dobrze znani miejscowej policji.

Bezdomni skatowali przypadkowego przechodnia w centrum Krakowa
fot. KWP Kraków

 

Trzech bandytów rzuciło się z pięściami na młodego człowieka, który siedział na ławce. Ten został powalony na ziemię, po czym napastnicy zaczęli kopać go po całym ciele. Okładany Krakowianin zaczął krzyczeć i wzywać pomocy. Wtedy jeden z przechodniów zareagował i próbował ratować zaatakowanego chłopaka.

– Świadek zdarzenia zauważył trzech mężczyzn, którzy podeszli do siedzącego na ławce młodego mężczyzny i bez powodu zaatakowali go. Przewrócili poszkodowanego na ziemię, a następnie uderzając pięściami i kopiąc zadawali ciosy po całym ciele – relacjonuje Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Wkrótce na miejsce bijatyki podbiegli kolejni mężczyźni i bandyci rzucili się do ucieczki. Jeden z nich był tak pijany, że po chwili usiadł na ziemi i zasnął. Policjanci po chwili zatrzymali całą trójkę. – Okazało się, że to miejscowi bezdomni, znani krakowskiej policji i wielokrotnie karani – komentowała policjantka.

Teraz najbliższe trzy miesiące napastnicy (w wieku 22, 35 i 51 lat) spędzą w areszcie i o ich przyszłości zdecyduje sąd. – Cała akcja mogła skończyć się tragicznie, gdyby nie reakcja świadków. Ich zachowanie zasługuje na pochwałę – mówiła Katarzyna Cisło.

RadioZET.pl/KWP Kraków/KRKNews.pl/strz

Logo radiozet Dzieje się