Obserwuj w Google News

Zadał 16-latce wiele ciosów nożem. Wcześniej podrzucił siekierę i list z pogróżkami

2 min. czytania
08.11.2022 23:33
Zareaguj Reakcja

Ćwierć wieku w więzieniu spędzi 24-letni Eryk S., który zabił, a wcześniej uporczywie nękał 16-letnią mieszkankę Dzierzgowa (woj. łódzkie). Mężczyzna zadał swojej ofierze 20 ciosów nożem, gdy dziewczyna kosiła trawnik. Wyrok w tej sprawie ogłosił Sąd Okręgowy w Łodzi.

Zabójstwo 16-latki w Dzierzgowie
fot. Szymczak Krzysztof/POLSKA PRESS/Polska Press/East News, zdj. ilustracyjne

Do zabójstwa 16-latki doszło w lipcu 2021 r. na terenie posesji w Dzierzgowie w powiecie łowickim. Dziewczyna kosiła trawę, kiedy niespodziewanie podszedł do niej 22-letni wówczas Eryk S. i zadał jej 20 ciosów nożem.

Świadkami zbrodni byli brat ofiary, ojciec i babcia. Mimo natychmiastowego wezwania pomocy, życia nastolatki nie udało się uratować. O wyroku w tej sprawie poinformowała we wtorek 8 listopada rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Łodzi ds. karnych sędzia Iwona Konopka.

Brutalne zabójstwo 16-latki. Zadał jej wiele ciosów nożem

Sędzia przekazała, że oskarżony Eryk S. został uznany za winnego popełnienia obu zarzucanych mu czynów, czyli zabójstwa oraz uporczywego nękania. - Wymierzono mu karę łączną 25 lat pozbawienia wolności, orzekając wobec oskarżonego system terapeutyczny jej wykonania – mówiła sędzia Konopka.

Redakcja poleca

Ponadto orzeczono od Eryka S. zadośćuczynienia za doznaną krzywdę na rzecz oskarżycieli posiłkowych, czyli bliskich Karoliny P., w kwotach po 100 tys. złotych. Wyrok jest nieprawomocny. Zapadł w poniedziałek 7 listopada na rozprawie niejawnej. - Sąd Okręgowy w Łodzi [...] wyłączył jawność rozprawy, mając na uwadze, iż okoliczności, które będą ewentualnie ujawniane w trakcie rozprawy, mogłyby naruszyć ważny interes prywatny pokrzywdzonej i obrażać dobre obyczaje – tłumaczyła rzeczniczka.

Nękał 16-latkę po zerwaniu. Podrzucał siekierę i list z pogróżkami

Napastnik nie udzielił po ataku pomocy ofierze, uciekł w stronę pobliskiego lasu. Został zatrzymany ok. kilometra od miejsca zbrodni przez policjanta po służbie. Jak ustalono, 22-letni wówczas zabójca i jego ofiara znali się, a przez krótki czas byli nawet parą. Mężczyzna kontaktował się wcześniej z dziewczyną i próbował umówić się z nią na spotkanie, jednak ona nie wyraziła takiej chęci. Potem miał ją nękać, m.in. podrzucając siekierę oraz list z pogróżkami.

W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy, jednak z uwagi na stan zdrowia został przewieziony do szpitala, gdzie go przesłuchano i przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Ze szpitala - decyzją sądu - Eryk S. trafił do aresztu. Biegli psychiatrzy ustalili, że jest w pełni poczytalny i może odpowiadać za zarzucone mu czyny. Groziło mu dożywocie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Bartłomiej Pawlak