Obserwuj w Google News

Sprzedawali narkotyki w butelkach popularnego napoju. CBŚP rozbiło hurtownię dilerów

Redakcja
1 min. czytania
13.04.2018 11:51
Zareaguj Reakcja

Zabezpieczono 15 litrów amfetaminy, ponad 3 kilogramy siarczanu amfetaminy, 2 tys. tabletek ecstasy, marihuanę i kokainę — podała policja.

narkotyki
fot. Policja

Policjanci rozpracowywali grupę przez kilka miesięcy. Siatka dilerów zajmowała się sprzedażą i przemytem amfetaminy i ecstasy. Śledczy ustalili, że przestępcy stworzyli szlak przemytu prowadzący przez całą Unię Europejską. Środki rozprowadzano w Polsce przez sieć tzw. hurtowych dilerów. Na polski rynek oprócz amfetaminy i tabletek ecstasy miała trafiać także marihuana i kokaina.

zet2
fot.

— W jednym z wrocławskich pokoi hotelowych zatrzymano dwie osoby, zabezpieczając przy nich amfetaminę i tabletki ecstasy. Wszystko wskazuje na to, że przygotowywały one narkotyki do dalszej sprzedaży. Według szacunków policyjnych z zabezpieczonych 15 litrów płynnej amfetaminy można wytworzyć około 60 kilogramów proszku (siarczanu) o czarnorynkowej wartości 2,4 milionów złotych. Natomiast z całości ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży zysk mógł wynieść 2,7 mln zł — poinformowali policjanci.

 

Zatrzymani usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im za to nawet 15 lat za kratkami. Zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

RadioZET.pl/policja/maal