Obserwuj w Google News

Przemycali narkotyki z Holandii do Polski. 5 osób w rękach CBŚP [WIDEO]

Redakcja
1 min. czytania
08.02.2017 09:53
Zareaguj Reakcja

Policjanci kaliskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 5 członków grupy przestępczej zajmujących się przemytem i handlem narkotykami z Holandii do Polski. Grupa mogła wprowadzić na rynek narkotyki o wartości ponad 1,5 mln zł.

CBŚP zatrzymało 5 osób przemycających narkotyki z Holandii do Polski
fot. CBŚP

Mężczyźni przemycali marihuanę i amfetaminę z Holandii do Polski, a następnie rozprowadzali w powiecie kolskim (woj. wielkopolskie). Według ustaleń CBŚP grupa mogła działać od 2012 r. i wprowadzić na rynek, co najmniej 46 kg marihuany i przynajmniej 9 kg amfetaminy. Czarnorynkowa wartość tych środków to ponad 1,5 mln zł.

Prokurator Okręgowy w Koninie przedstawił mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt i handel narkotykami. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Wśród nich znajduje się lider grupy.

- Funkcjonariusze przeszukali lokale należące do przestępców. Zabezpieczyli znaczne ilości marihuany o wartości ponad 10 tys. zł. Narkotyki były już poporcjowane i przygotowane do sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli również samochody dilerów o łącznej wartości 20 tys. zł.

Zatrzymania miały dynamiczny charakter i odbywały się jednocześnie w kilku miejscach powiatu kolskiego. Do udziału w akcji wykorzystano policyjnych antyterrorystów - poinformowała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.

Dodała, że obecne działania CBŚP to kontynuacja sprawy, w której do pierwszego zatrzymania doszło pod koniec ubiegłego roku. Wówczas w ręce CBŚP wpadł kurier przemycający narkotyki. Zabezpieczono wtedy ponad 2,5 kg środków odurzających, a przemytnik został aresztowany przez sąd.

RadioZET.pl/PAP/MT