Obserwuj w Google News

Czarnek ogłosił zmianę w szkołach. Pojawi się nowy przedmiot

Maciej Walasek
1 min. czytania
17.03.2022 18:48
Zareaguj Reakcja

Przemysław Czarnek ujawnił, że od 1 września w szkołach pojawi się nowy przedmiot.- Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji - przekazał w czwartek Minister Edukacji i Nauki.

Przemysław Czarnek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Nowy przedmiot w szkołach. Już od nowego roku szkolnego, czyli od 1 września uczniowie ponownie będą uczyć się przysposobienia obronnego. Informację potwierdził Przemysław Czarnek na antenie Telewizji Republika.

- Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa - zapowiedział Minister Edukacji i Nauki. - Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat - ogłosił.

Redakcja poleca

Czarnek przyznał, że w ramach edukacji w programie znajdzie się "strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią". - Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie - tłumaczył.

Nowy przedmiot w szkołach. Czarnek ogłosił zmiany

Minister ocenił, że dziś jest "przyzwolenie na powrót przysposobienia obronnego właśnie ze strzeleniem, z elementami wiedzy obronnej, ale także pierwszej pomocy".

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

- Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa - zakończył Czarnek.

RadioZET.pl/PAP