Obserwuj w Google News

Plan awaryjny rządu na wypadek czwartej fali. "Ministerstwo już nad tym pracuje"

1 min. czytania
24.06.2021 17:20
Zareaguj Reakcja

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad planem awaryjnym na wypadek czwartej fali epidemii. "W sytuacji gwałtownego przyrostu liczby zachorowań, pozwoliłoby to podejmować stosowne działania. W najbliższych dniach minister zdrowia będzie mówił o tych możliwościach” - powiedział w czwartek na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Koronawirus w Polsce
fot. Mateusz Grochocki/East News

Minister Michał Dworczyk był pytany na konferencji prasowej w Warszawie, czy rząd ma opracowany plan awaryjny na wypadek nadejścia czwartej fali epidemii, w tym na zabezpieczenie szczepionek dla ponownego zaszczepienia przeciw Covid-19 medyków. Personel medyczny prawdopodobnie będzie musiał przyjąć trzecią dawkę.

Czwarta fala koronawirusa w Polsce? Ministerstwo pracuje nad planem awaryjnym

Dworczyk powiedział, że jeśli chodzi o trzecie dawki, nie ma rozstrzygnięć. "Natomiast jeśli chodzi o zabezpieczenie szczepionek, ono naprawdę jest bardzo duże. Przypominam, kupiliśmy prawie 100 mln szczepionek, w związku z tym - poza tym, że przez długi czas był problem z dostawami, to jeśli chodzi o sam wolumen, ilość tych szczepionek, to jeśli będzie taka potrzeba, na pewno nie będzie z tym kłopotu" – oświadczył.

Zapewnił, że resort zdrowia pracuje nad tym, żeby w sytuacji, w której nastąpiłby gwałtowny przyrost liczby zachorowań, "podejmować stosowne działania". "Minister zdrowia Adam Niedzielski w najbliższych dniach będzie mówił o tych możliwościach, ale takie analizy i przygotowania są naturalnie prowadzone" - zapewnił.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK