Obserwuj w Google News

Tysiąc zakażeń dziennie szybciej niż prognozowano? Niepokojące słowa Niedzielskiego

1 min. czytania
08.09.2021 15:54
Zareaguj Reakcja

Przekroczyliśmy barierę 500 nowych zakażeń dziennie. Jeśli dynamika by się utrzymała, poziom tysiąca zakażeń nie nastąpi pod koniec września, ale w najbliższych dwóch tygodniach – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski

Adam Niedzielski
fot. PAP

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że badania potwierdziły 533 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 11 osób z Covid-19. W porównaniu z danych z ubiegłej środy o 167 osób wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z kolei dwa tygodnie temu, 25 sierpnia, resort zdrowia informował o 234 nowych przypadkach zakażeń.

Koronawirus. Tysiąc zakażeń dziennie szybciej niż prognozowano?

Adam Niedzielski podczas briefingu w Karpaczu ocenił, że dynamika zakażeń w ostatnich kilku dniach jest bardzo wysoka. – Przekroczyliśmy barierę 500 zakażeń dziennie i jeśli dynamika by się utrzymała, należy oczekiwać, że poziom jednego tysiąca nie będzie realizowany pod koniec września, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni – przekazał szef MZ.

Minister zdrowia podkreślił też, że w szpitalach nie mamy zwiększonego napływu pacjentów. – Teraz to będzie naszym głównym obszarem zainteresowania – oświadczył.

Resort zdrowia poinformował w środę, że w szpitalach przebywa 588 chorych z Covid-19, w tym 66 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Tydzień temu, 1 września, hospitalizowanych było 475 chorych z Covid-19, a dwa tygodnie temu, 25 sierpnia – 374.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP