Obserwuj w Google News

Dziennikarz TVP z prokuratorskimi zarzutami. Grozi mu nawet do roku więzienia

Redakcja
2 min. czytania
09.10.2018 21:00
Zareaguj Reakcja

Nawet rok pozbawienia wolności grozi Łukaszowi S., dziennikarzowi TVP Gdańsk. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za wszczęcie awantury w pociągu w lutym tego roku. Miał on znieważać funkcjonariuszy policji i Służby Ochrony Kolei.

Dziennikarz TVP Łukasz S. usłyszał zarzuty za awaturę w pociągu
fot. Piotr Hukalo/East News

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała "Gazeta Wyborcza", S. usłyszał dwa zarzuty - znieważenia funkcjonariuszy publicznych będących na służbie (policjant oraz dwóch pracowników SOK) oraz publicznym znieważaniu osoby (w tym przypadku konduktora pociągu).

Dodatkowo pierwszy zarzut został określony jako chuligański. Mężczyźnie grozi nawet do roku ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Dziennikarz TVP groził policjantom zwolnieniem. Wymachiwał legitymacją prasową

10 lutego dziennikarz TVP Gdańsk wsiadł do pociągu pendolino i zmierzał do stacji Gdańsk-Oliwa. Mężczyzna zachowywał się agresywnie w stosunku do pracowników składu, jak i wezwanych na miejsce funkcjonariuszy. Łukasz S. groził załodze pociągu powołując się na wpływy w telewizji publicznej. Mężczyzna został obezwładniony i w kajdankach wyprowadzony z pociągu.

Po tym, jak S. odmówił przyjęcia mandatu od policjantów, sprawa trafiła do sądu i sprawą zainteresowała się prokuratura.

– Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia przestępstw. Tłumaczył, że w stosunku do funkcjonariuszy zachowywał się kulturalnie, natomiast przez kierownika pociągu został sprowokowany - powiedziała prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Reporter TVP Info zaczepia i przepytuje posła PO. Ten nagle próbuje wyrwać mu mikrofon [WIDEO]

Osobno policja prowadzi własne postępowanie w sprawie dziennikarza TVP. Do sądu skierowano wniosek o ukaranie S. za trzy wykroczenia, w tym „dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku”.

Dziennikarz w lutym został zawieszony w Telewizji Polskiej, ale już po miesiącu wrócił na antenę prowadząc m.in. "Forum Panoramy" w gdańskim oddziale TVP.

Łukasz S. zasłynął z sond ulicznych realizowanych dla programu "Minęła 20" w TVP Info oraz uporczywym zadawaniu pytań politykom opozycji.

Rażący błąd paskowych TVP. Cenckiewicz: Kurski ogarnij tych matołów [FOTO]

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD