Obserwuj w Google News

Egzamin gimnazjalny 2017: matematyka ZADANIA i ROZWIĄZANIA

Redakcja
1 min. czytania
20.04.2017 16:00
Zareaguj Reakcja

Egzamin gimnazjalny 2017 z matematyki zakończył się o 12.30. CKE opublikowało arkusze do tego sprawdzianu. Publikujemy je na RadioZET.pl wraz z rozwiązaniami zadań. Sprawdź, czy zdałeś!

Egzmain gimnazjalny 2017 matematyka arkusze zadania rozwiązania
fot. PAP

Matematyka na egzaminie gimnazjalnym 2017 zakończyła się o 12.30. Podczas tego 90-minutowego sprawdzianu uczniowie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte. W 11-stronicowym zeszycie znalazło się łącznie 21 pytań z różnymi zagadnieniami matematycznymi.

Arkusze z matematyki CKE są dostępne w sieci. Przedstawiamy je także u nas wraz z rozwiązaniami zadań.

Egzamin gimnazjalny 2017: matematyka. ZADANIA i ROZWIĄZANIA

Jak tym razem pójdzie uczniom egzamin gimnazjalny z matematyki? W ubiegłym roku gimnazjaliści mieli z tym przedmiotem duży problem. Niestety, im gorszy rezultat, tym mniejsza szansa na dostanie się do wybranej przez siebie szkoły średniej. To właśnie wynik egzaminu gimnazjalnego jest jedną ze składowych końcowej oceny w gimnazjum. Tym samym jest to połowa punktów, które liczą się w rekrutacji. Choć nie można tego egzaminu nie zdać, to jednak warto się starać, bo im lepiej pójdzie, tym większa szansa na pozytywny wynik rekrutacji do prestiżowych szkół średnich.

Egzamin gimnazjalny 2017: matematyka

Oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 online opublikowane zostaną 16 czerwca i tego samego dnia będą przekazane do szkół. Więcej informacji w artykule poniżej.

Egzamin gimnazjalny 2017: kiedy wyniki i jak je sprawdzić w internecie?

Przed gimnazjalistami jeszcze jeden dzień egzaminów. W piątek 21 kwietnia zdawać będą język obcy nowożytny. Tradycyjnie dla większości będzie to język angielski.

RadioZET.pl/SA