Obserwuj w Google News

Egzamin gimnazjalny 2017: część matematyczno-przyrodnicza [ARKUSZE CKE]

Redakcja
2 min. czytania
20.04.2017 12:00
Zareaguj Reakcja

Za nami drugi dzień egzaminów gimnazjalnych 2017. Część matematyczno-przyrodnicza rozpoczęła się od sprawdzianu z przedmiotów przyrodniczych, który odbywał się od godziny 9.00 do 10.00. Następna była matematyka. Wszystkie arkusze już są dostępne na RadioZET.pl. Sprawdź poniżej, jak Ci poszło.

Egzamin gimnazjalny 2017: matematyka i przyrodnicze ARKUSZE
fot. PAP

ZOBACZ ODPOWIEDZI DO EGZAMINU Z MATEMATYKI:

Egzamin gimnazjalny 2017: matematyka. ZADANIA i ROZWIĄZANIA

Egzamin gimnazjalny 2017: część przyrodnicza - co było?

To chyba jeden z tych egzaminów, do których uczniowie podchodzą ze spokojem. Wielu z nich przyznaje, że się nie obawia, albo "jakoś to będzie". W tej części, trwającej 60 minut, gimnazjaliści odpowiadali na zamknięte pytania testowe, wybierając jedną z czterech odpowiedzi. Po zakończeniu egzaminu o 10.00 uczniów czeka godzinna przerwa, a już o 11.00 powtórnie zasiądą przy biurkach, by zdawać matematykę.

Już teraz w sieci pojawiają się pierwsze komentarze na temat trudności egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej. "Ta biologia to jakiś lvl hard, a chemia taka łatwa" - pisze jedna z uczennic, które właśnie opuściły salę egzaminacyjną. "Chemia i fizyka to....m a s a k r a" - pisze inna osoba. Czy rzeczywiście było tak trudno i jakie pojawiły się pytania? Z komentarzy w sieci wywnioskować można, że sporo zamieszania narobiło pytanie o... cement, siarkę i koks. Niektórzy skarżą się, że "wlali kwas do wody". Co dokładnie pojawiło się na tym teście? Arkusze z egzaminu w części przyrodniczej zostały właśnie opublikowane.

Egzamin gimnazjalny - matematyka

Najwięcej obaw uczniowie mieli przed matematyką, co nie dziwi, bo to zwykle z tym przedmiotem mają najpoważniejsze trudności. W 2016 roku egzamin gimnazjalny z matematyki wypadł bardzo słabo - średnia wyników wynosiła zaledwie 49 procent. Jak będzie tym razem? Oto opublikowane właśnie arkusze z matematyki, a już za kilkanaście minut przedstawimy Wam także rozwiązania wszystkich zadań.

Oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 opublikowane zostaną 16 czerwca. Zobacz,  jak sprawdzić je online.

RadioZET.pl/SA