Obserwuj w Google News

Egzamin gimnazjalny 2017: język polski. Sherlock i rozprawka o marzeniach

Redakcja
1 min. czytania
19.04.2017 13:22
Zareaguj Reakcja

Egzamin gimnazjalny 2017 z języka polskiego został zakończony. Co było? Uczniowie nie byli zachwyceni rozprawką, a powszechne zaskoczenie wywołał tekst o Sherlocku Holmesie.

Egzamin gimnazjalny 2017 język polski co było
fot. CKE arkusz 2013

Egzamin gimnazjalny 2017 w części humanistycznej dobiegł końca. Punktualnie o 12.00 uczniowie zakończyli pisać test z języka polskiego. Co było? Tuż przed egzaminem gimnazjaliści mieli wiele rozterek. Duża cześć z nich obawiała się rozprawki i niestety to oni mieli rację.

Jaki był jej temat? Jak informują w sieci gimnazjaliści, brzmiał on następująco: "Czy zgadzasz się z tym, że marzenia mają sprawczą moc?".

Oprócz tego, uczniowie pracowali z tekstami źródłowymi. Pierwszy z nich mówił o tym, że warto sięgać po książkowe klasyki. Z kolei drugi tekst pochodził z powieści Arthura Conan Doyle'a "Pies Baskervillów". Była też fraszka Jana Kochanowskiego.

Egzamin gimnazjalny 2017: historia i WOS - arkusze i odpowiedzi

Jak poszła gimnazjalistom ta część egzaminu gimnazjalnego? Jak zwykle opinie są podzielone. Z komentarzy w sieci wynika, że dla jednych test był prosty, a temat rozprawki ciekawy. Inni twierdzą, że nie poszło im zbyt dobrze. Prawdopodobnie dużo prawdy będzie w stwierdzeniu, że w tej pierwszej grupie znaleźli się uczniowie, którzy solidnie przygotowywali się do tego sprawdzianu.

RadioZET.pl/SA