,

Ostre słowa o Morawieckim w TVP. „Jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża” [WIDEO]

Redakcja
21.08.2018 13:01

Bardzo ostre słowa padły pod adresem Mateusza Morawieckiego w jednym z programów TVP. Siedząca na widowni kobieta powiedziała, że premier ponosi moralną odpowiedzialność za samobójczą śmierć jej męża.

Morawiecki
fot. PAP

W programie „Studio Polska” prowadzanym przez Magdalenę Ogórek i Jacka Łęskiego, emitowanym na antenie TVP Info, poruszano głośny temat spłat kredytów we frankach szwajcarskich. Jedną z osób obecnych na widowni była członkini stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu” Barbara Husiew.

Kobieta mocno skrytykowała działalność Mateusza Morawieckiego z czasów, gdy był on prezesem banku BZ WBK (w latach 2007-15). Jej zdaniem obecny szef rządu to „kłamca”, „oszust” i „bankster”.

— Pan premier Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za śmierć mojego męża i za to, że od 9 lat, jako żona samobójcy, walczę z Bankiem Zachodnim WBK i spłacam kredyt denominowany do franka szwajcarskiego. Pan Mateusz Morawiecki jest moralnie odpowiedzialny za tę śmierć i za los mojej rodziny — powiedziała. Wzbudziła tym samym skrajne reakcje w studiu — niektóre osoby się oburzyły, inne biły jej brawo, a dwoje prowadzących było ewidentnie skonsternowanych.

Zobacz także

W opinii Husiew kredyty we frankach były „toksycznymi instrumentami finansowymi”, które doprowadziły m.in. do wspomnianej przez nią tragedii. Zapowiedziała również, że zrobi wszystko, aby Morawiecki pojawił się na sali sądowej jako świadek w jej sprawie.

RadioZET.pl/MP

Logo radiozet Dzieje się