Obserwuj w Google News

Zamieszanie z rekrutacją na studia. Kilkuset maturzystów zostało "błędnie" przyjętych

PAP
2 min. czytania
19.07.2022 14:57
Zareaguj Reakcja

Około 400 osób, ubiegających się o miejsce na Uniwersytecie Gdańskim, otrzymało błędne informacje o tym, że zostali przyjęci na studia mimo uzyskania niewystarczającej liczby punktów. Władze uczelni wskazują na awarię systemu informatycznego.

Rekrutacja z problemami na Uniwersytecie Gdańskim
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Uniwersytet Gdański we wtorkowym komunikacie poinformował, że w dniu ogłoszenia list na studia, czyli w poniedziałek po południu, doszło do poważnej awarii systemu informatycznego. - W jej wyniku kandydaci znajdujący się poza limitem miejsc, otrzymali błędną informację o tym, że wstępnie zakwalifikowali się na przyjęty kierunek mimo uzyskania niewystarczającej liczby punktów - tłumaczyła rzeczniczka uczelni Magdalena Nieczuja - Goniszewska.

Dodała, że sytuacja dotyczy ok. 400 osób, które składały dokumenty na historię sztuki, modelowanie matematyczne i analizę danych, gospodarkę przestrzenną, pedagogikę specjalną, geografię, geologię, gospodarkę wodną i ochronę zasobów wód, hydrografię morską oraz oceanografię.

Redakcja poleca

Rekrutacja na studia. Pomyłka na uniwersytecie 

Wskazała, że do tych kandydatów zostały wysłane dwa maile. - W pierwszym poinformowaliśmy kandydatów, ile otrzymali punktów i jakie są limity na danym kierunku. Natomiast w drugim mailu, że są wstępnie zakwalifikowali, a powinni otrzymać informację, że nie zostali zakwalifikowani - przekazała Nieczuja-Goniszewska.

Uczelnia wskazuje, że doszło do awarii systemu informatycznego. - System przed rekrutacją był kilkukrotnie sprawdzany i testowany. Testy wypadły pomyślnie. A jednak w momencie publikowania list przez komisje wydziałowe, wygenerowane zostały błędne komunikaty - podkreśliła rzeczniczka uczelni.

Redakcja poleca

Aktualnie trwa powiadamianie kandydatów, którzy otrzymali informację zawierającą błędny zapis o zakwalifikowaniu się na studia. - Wysyłamy zarówno email, jak i sms o konieczności ponownego sprawdzenia list - tłumaczyła Nieczuja-Goniszewska.

Dodała, że władze uczelni wyrażają ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. - Zdajemy sobie sprawę z rozczarowania, jakiego mogli doświadczyć kandydaci na studia. Zaproponowaliśmy im zwrot opłaty rekrutacyjnej lub przeniesienie jej na inne kierunki w ramach trwającej rekrutacji - podsumowała.

Aktualnie otwarta jest jeszcze rekrutacja na studiach stacjonarnych na następujące kierunki: etnofilologia kaszubska, filologia klasyczna, rosjoznawstwo, studia bałkańskie, studia wschodnie, bezpieczeństwo narodowe, dyplomacja, politologia. Ostateczne listy osób przyjętych na studia zostaną opublikowane 22 lipca br.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Mirowicz