Obserwuj w Google News

Groźny wypadek w Dywitach. Autobus miejski potrącił 14-latka

1 min. czytania
24.08.2022 13:19
Zareaguj Reakcja

59-letni kierowca autobusu potrącił w Dywitach koło Olsztyna 14-latka, który przeprowadzał rower przez przejście dla pieszych. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 10 punktami karnymi - przekazała w środę policja portalowi Olsztyn.com.pl.

Autobus miejski potrącił 14-latka
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Do groźnego wypadku doszło we wtorek około godz. 17 na ul. Spółdzielczej w Dywitach w woj. warmińsko-mazurskim. Kierowca miejskiego autobusu potrącił 14-latka, który przeprowadzał rower przez przejście dla pieszych.

Na miejsce wezwano karetkę. Ratownicy medyczni udzielili pomocy 14-latkowi. Interweniowała też straż pożarna. 

Redakcja poleca

Wypadek w Olsztynie. Kierowca autobusu potrącił 14-latka

W środę policja poinformowała, że kierowca autobusu został ukarany mandatem i punktami karnymi.

- Ze wstępnych informacji policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 59-letni kierowca autobusu komunikacji miejskiej nie ustąpił pierwszeństwa 14-latkowi, który przeprowadzał rower na przejściu dla pieszych. 59-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 10 punktami karnymi - powiedział w rozmowie z portalem Olsztyn.com.pl mł. asp. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Olsztyn.com.pl