Obserwuj w Google News

5-letnia Hania Malinowska nie żyje. Rodzice mają specjalną prośbę ws. pogrzebu

2 min. czytania
23.10.2019 15:15
Zareaguj Reakcja

Hania Malinowska nie żyje. „Hanka Firanka”, której przygody śledziła w mediach społecznościowych cała Polska, zmarła w wieku 5 lat. Pogrzeb małej Hani odbędzie się w sobotę – poinformowali rodzice dziewczynki. 

Hania Malinowska
fot. Hania Malinowska z ojcem

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Hania Malinowska zmarła w niedzielę, 20 października, o godzinie 23:15. Smutną informację o śmierci dziewczynki przekazał w mediach społecznościowych jej tata

„Przygody Hanki Firanki... każda przygoda się kiedyś kończy. raz jak u Kopciuszka happy endem, raz zupełnie odwrotnie. Wczoraj o godzinie 23:15, nasza Hania zakończyła swoją ziemską podróż. wybrała czas i miejsce... w ciepłym domu, który zawsze staraliśmy się jej stworzyć, w ramionach mamy, która kocha jak nikt inny i bez bólu, którym była naznaczona od pierwszego dnia swoich narodzin” – napisał Łukasz Malinowski. 

Hania Malinowska nie żyje. Pogrzeb „Hanki Firanki”

Pogrzeb Hani Malinowskiej odbędzie w sobotę, 26 października. O godzinie 9 rozpocznie się msza święta w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bukowym w Szczecinie. Następnie o godzinie 10:30 na cmentarzu Centralnym odbędzie się ceremonia pogrzebowa.

Rodzice Hani wystosowali specjalny apel do osób, które chcą wziąć udział w pożegnaniu ich córki. 

Mamy do Was gorącą prośbę, taką małą.. ostatnią.. Chcemy aby pożegnanie z Hanią nie było smutne. By wprowadzić choć odrobinę radości załóżcie „coś” kolorowego. Jeśli ktoś z Was ma możliwość dołączcie również kolorowy balonik z helem. - NAPISALI NA FACEBOOKU

Hania Malinowska urodziła się w wyniku błędu in vitro 

Hania Malinowska przyszła na świat blisko sześć lat temu. Dziewczynka padła ofiarą pomyłki podczas procedury zapłodnienia in vitro. Lekarze połączyli nasienie jej ojca z komórką jajową obcej kobiety. Hania urodziła się z ciężką chorobą genetyczną – zespołem Schinzela-Giediona.

Historia małej Hani poruszyła całą Polskę. W mediach społecznościowych powstał profil „Przygody Hanki Firanki”, gdzie rodzice relacjonowali swoje życie z małą Hanią. 

RadioZET.pl