Incydent na granicy z Białorusią. Został nagrany przez kamery Straży Granicznej

03.10.2021 08:42

Straż Graniczna uchwyciła na nagraniu incydent, do którego doszło na polsko-białoruskiej granicy objętej stanem wyjątkowym. Białoruski pogranicznik rzucał niezidentyfikowanym przedmiotem w pojazd obserwacyjny SG. 

Granica polsko-białoruska
fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna, która udostępniła film w mediach społecznościowych, napisała, że to nie pierwszy tego typu incydent. "Kolejna noc ciężkiej służby przed nami. Ostatnia znów pokazała, że trudno przewidzieć czego spodziewać się po białoruskich służbach. Wczoraj białoruski pogranicznik rzucał »czymś« w nasz pojazd obserwacyjny" – poinformowała na Twitterze SG. 

Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią potrwa dłużej

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na wnioskowane przez prezydenta przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni.

Szef MSWiA Mariusz Kamiński mówił w czwartek w Sejmie, że "na granicy polsko-białoruskiej jest 4 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej, 2,5 tys. żołnierzy oraz kilkuset policjantów z oddziałów prewencji i kontrterrorystycznych".

RadioZET.pl/Straż Graniczna/PAP