Obserwuj w Google News

Polska i Izrael podpisują wspólną deklarację. Kaczyński: Doszliśmy do porozumienia

Redakcja
1 min. czytania
27.06.2018 19:49
Zareaguj Reakcja

Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński "Gazecie Polskiej", odnosząc się do podpisania przez Polskę i Izrael wspólnej deklaracji.

Polska i Izrael podpisują wspólną deklarację. Kaczyński: Doszliśmy do porozumienia
fot. PAP

- Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia. Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale, co ważne, także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie jako pierwsi i do końca wojny - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie opublikowanym w środę na stronie niezalezna.pl.

Senat przyjął nowelizację ustawy o IPN. Duda zdecydował, że ją podpisze

- Czas przeciąć te wszystkie niekorzystne dla Polski, powtórzę raz jeszcze - wypływające z niezrozumienia naszych intencji, a niekiedy i z bardzo złej woli - dyskusje wokół ustawy o IPN. To właśnie zostało uczynione - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wyraził też opinię, że dzięki porozumieniu "uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN".

- Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydyfamacyjnej - ocenił.

RadioZET.pl/pap/maal