Obserwuj w Google News

Pożar na terenie elektrowni w Jaworznie. Wysokość utrudniała akcję gaśniczą

PAP
1 min. czytania
10.08.2022 17:33
Zareaguj Reakcja

Jedynaście zastępów strażaków gasiło pożar taśmociągu na terenie Elektrowni Jaworzno II - poinformowała straż pożarna. Niespełna godzinę od zgłoszenia, sytuacja wciąż była nieopanowana. Akcję gaśniczą utrudnia wysokość, na jakiej znajduje się taśmociąg.

Pożar w elektrowni Jaworzno II
fot. NewsLubuski/East News (ilustracyjne)

- Doszło do pożaru taśmociągu, znajdującego się na terenie elektrociepłowni na wysokości około 15 metrów - podała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska. Pożar wybuchł w środę po południu. Ogień objął około 10-metrowy fragment taśmociągu. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedmiu zastępów straży pożarnej.

Elektrownia Jaworzno II to stara część kompleksu energetycznego w Jaworznie, oddalona od nowego bloku energetycznego w tym mieście.

Redakcja poleca

Pożar w elektrowni Jaworzno II

W rozmowie z serwisem Dziennikzachodni.pl tak Marcin Ziemiański, oficer prasowy komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie, opisywał sytuację: -  Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że sytuacja została opanowana i pożar już się nie rozprzestrzenia. Na miejscu pracuje w tej chwili jedenaście zastępów straży pożarnej. Nie ma żadnych osób poszkodowanych wskutek pożaru, nikogo w chwili zdarzenia nie było miejscu. 

W ostatnich dniach media poświęcały dużo uwagi innej elektrowni w Jaworznie, która nie może korzystać z nowego bloku energetycznego za 9 mld zł. W środę portal Onet podał, że doszło do awarii leja żużlowego i blok o mocy 910 MW nie wznowi pracy przynajmniej do soboty.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Dzennikzachodni.pl