Obserwuj w Google News

Kaczyński do Rabieja: „WARA od naszych dzieci”

Joanna Śpiechowicz
2 min. czytania
16.03.2019 12:44
Zareaguj Reakcja

- Nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych. (...) Tu mówimy nie, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, wara od naszych dzieci - mówił w sobotę w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nawiązał w ten sposób do wypowiedzi Pawła Rabieja o możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Kaczyński do Rabieja: „WARA od naszych dzieci”
fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na konwencji regionalnej PiS w Katowicach lider PiS nawiązywał do ubiegłotygodniowej konwencji w Jasionce, podczas której mówił m.in. o roli rodziny i ochronie dzieci, w kontekście podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+.

 

- Liczyłem, że w ciągu tych siedmiu dni, które minęły od tamtego spotkania usłyszymy z drugiej strony, ze strony naszych przeciwników jakieś konkretne propozycje, choćby zarys jakiegoś programu. Ale w dalszym ciągu mamy tylko szczególnego rodzaju ideologie – stwierdził w Kaczyński w Katowicach.

O czyich dzieciach mówił Kaczyński? Schetyna: "Jeżeli o swoich, to..."

Wtedy padły mocne słowa.

- Siedem dni temu dziękowałem za szczerość, dzisiaj muszę znów podziękować za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno: nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację. O afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to żeby miały prawo do tego, aby adoptować dzieci. My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - mówił Kaczyński.

Burza po słowach Rabieja o adopcji dzieci przez homoseksualistów. Dostał reprymendę od Trzaskowskiego

Rabiej w niedawnym wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” powiedział:

 „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”.

Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter „wyłącznie prywatny”. Dodał, że jest „w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ