Obserwuj w Google News

Kalisz. 40-latka zmarła podczas cesarskiego cięcia. Sprawę bada prokuratura

2 min. czytania
01.05.2021 14:27
Zareaguj Reakcja

40-latka zmarła po cesarskim cięciu w kaliskim szpitalu. Prokuratura Regionalna w Łodzi przejęła sprawę 40-letniej ciężarnej – poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. W sieci huczy od krytyki pod adresem porodówki w kaliskiej placówce. "Kobiety po cesarkach traktują jak psy" - pisze jedna z internautek.

cesarskie cięcie
fot. Shutterstock.com

40-letnia ciężarna kobieta trafiła na oddział położniczo-ginekologiczny szpitala przy ul. Toruńskiej w Kaliszu we wtorek 27 kwietnia. U pacjentki postanowiono przeprowadzić zabieg cesarskiego cięcia. Podczas operacji 40-latka zmarła. Dokumenty i dowody w sprawie zabezpieczyła Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Prokurator Maciej Meler wyjaśnił, że w piątek przeprowadzono sekcję zwłok, "co pozwoli na ustalenie mechanizmu przyczyny zgonu kobiety".

Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński powiedział w sobotę PAP, że pracownikom oddziału bardzo zależy na wyjaśnieniu przyczyny. - To jest wielka, niewyobrażalna tragedia. Młody tata został wdowcem – powiedział Garoński. Zapewnił, że ojciec dziecka traktowany jest na specjalnych zasadach. Pomimo  obostrzeń covidowych może wchodzić na oddział i czuwać przy dziecku, kiedy tylko chce. Położne służą wsparciem, jak opiekować się noworodkiem. Ponadto pomocą służy psycholog – powiedział rzecznik prasowy szpitala.

Członek zarządu województwa wielkopolskiego Paulina Stochniałek, która nadzoruje służbę zdrowia z ramienia urzędu marszałkowskiego w Poznaniu, dodała, że opieką psychologiczną objęto również rodzeństwo noworodka. - Wiem, że w szpitalu uruchomiono też zbiórkę pieniężną na zakup potrzebnych rzeczy dla noworodka, żeby finansowo odciążyć ojca – powiedziała Stochniałek. Pokreśliła, że wszyscy czekają z niecierpliwością na wyjaśnienie sprawy przez prokuraturę.

Redakcja poleca

40-latka zmarła w kaliskim szpitalu. "Kobiety po cesarkach traktowane są tam jak psy"

Po zdarzeniu zawrzało na stronie facebookowej Faktykaliskie.pl. W zamieszczonych ponad 200 komentarzach dominują negatywne opinie na temat kaliskiej porodówki. "Mam nadzieję, że śledztwo będzie rzeczowe i bardzo, bardzo skrupulatne; w końcu odpowiedzą za to, żeby już żadna kobieta nie bała się o swoje życie! Współczucie dla rodziny. Dużo siły i miłości dla maluszka! Omijajcie ten szpital najbardziej, jak się da! NFZ powinien skończyć współpracę z tą rzeźnią!" – napisała jedna z kobiet.

Inna dodała: "może w końcu tv zainteresuje się kaliską porodówką, chętnie opowiem swoją historię. Kobiety po cesarkach traktowane są tam jak psy, nawet jak skończy się swoją wodę do picia, to nie chcą podawać, bo się nie należy. Gdyby nie znajoma położna, umarłabym w nocy z pragnienia. Do tego paracetamol doustnie na pusty od trzech dni żołądek".

"Pora zmienić ordynatora i trochę przytępić lekarzy, bo niektórzy są tam jak w cyrku" – dodała kolejna internautka.

"Ile ludzi, tyle opinii" – skomentowała następna. "Wszędzie się trafia nieodpowiedni personel. Ja rodziłam dwa razy i teraz też jestem po cesarskim cięciu w Kaliszu; złego słowa nie mogę powiedzieć, obsługa bez zarzutu. Każdy ma swoje zdanie" - podsumowała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP