Obserwuj w Google News

Egzamin gimnazjalny 2017: WYNIKI online - kiedy CKE je ogłosi?

Redakcja
1 min. czytania
28.03.2017 12:36
Zareaguj Reakcja

Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017? CKE ogłosi je na swojej stronie internetowej kilka tygodni po jego przeprowadzeniu. Uczniowie, którzy czekają na ten ważny sprawdzian, już teraz zastanawiają się, jak długo przyjdzie im czekać na ogłoszenie wyników online. Sprawdzamy, kiedy dowiesz się, czy zdałeś.

Egzamin gimnazjalny
fot. screen YT

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 , zgodnie z harmonogramem Dyrektora Centralnej komisji Egzaminacyjnej, który znaleźć można na stronie CKE, ogłoszone zostaną w połowie czerwca. Tego samego dnia wyniki i zaświadczenia zostaną przekazane do szkół. Natomiast kilka dni później wydawane będą zaświadczenia oraz informacje dla zdających.

Oto dokładny terminarz ogłoszenia wyników egzaminu gimnazjalnego 2017.

Egzamin gimnazjalny 2017: wyniki online - kiedy?

W przypadku egzaminu w terminie kwietniowym i czerwcowym, ogłoszenie wyników online, na stronie CKE odbędzie się dokładnie 16 czerwca 2017. Tego samego dnia wyniki będzie można sprawdzić także w szkołach. Dokładnie tydzień później, 23.06. zdający będą mogli odbierać zaświadczenia o zdanym egzaminie.

W przypadku osób zdających egzamin gimnazjalny w styczniu, wyniki na stronie CKE oraz wyniki w szkołach dostępne będą 27.01. Również tego dnia wypada termin wydawania zaświadczeń oraz informacji dla zdających.

RadioZET.pl/SA