Obserwuj w Google News

13-latka urodziła martwe dziecko. Szokujące ustalenia śledczych ws. ojcostwa

1 min. czytania
17.08.2021 13:26
Zareaguj Reakcja

Prokuratura z Kielc ustaliła, że 71-letni Stanisław G. jest ojcem dziecka, które urodziła 13-letnia dziewczynka. Noworodek przyszedł na świat martwy. Ojcostwo potwierdziły badania DNA. Mężczyzna trafił do aresztu, grozi mu nawet 12 lat więzienia.

71-latek ojcem dziecka 13-latki
fot. Shutterstock, zdj. ilsutracyjne

13-latka z województwa świętokrzyskiego urodziła przed tygodniem martwe dziecko. Przyszło ono na świat w szóstym miesiącu ciąży.

Sprawa trafiła do prokuratury i na policję. Jak podał "Fakt", 13-latka trafiła pod opiekę lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Ciało jej dziecka zabezpieczono do przeprowadzenia sekcji zwłok.

13-latka urodziła martwe dziecko. Prokuratura: Ojcem jest 71-latek

Analizę przeprowadzono przed tygodniem, a we wtorek 17 sierpnia śledczy przekazali, kto jest ojcem zmarłego noworodka. - Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił na ustalenie ojca dziecka […] Okazał się nim 71-letni Stanisław G. Kluczowym dowodem są wyniki badań DNA - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Redakcja poleca

- W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – wyjaśnił dziennikowi prokurator Prokopowicz. Śledczy nie ujawniają, jakie relacje łączyły seniora z 13-latką.

Wciąż trwa oczekiwanie na wyniki badań z sekcji zwłok. Pełne ustalenia dotyczące przyczyn śmierci noworodka będą znane najwcześniej za kilka tygodni. W zeszły piątek Stanisław G. usłyszał zarzuty, trafił też do aresztu tymczasowego. Za współżycie seksualne z 13-latką grozi mu do dwunastu lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP/Janusz Majewski/Prokuratura.kielce.pl/