Obserwuj w Google News

Kielce. Nie żyje 71-latek, który miał uprawiać seks z 13-latką. Urodziła martwe dziecko

1 min. czytania
21.09.2021 14:28
Zareaguj Reakcja

71-latek podejrzany o seks z 13-letnią dziewczynką zmarł w szpitalu w Kielcach. Prokuratura zamierza umorzyć postępowanie w zakresie stawianych mężczyźnie zarzutów.

Pogotowie
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

13-latka urodziła martwe dziecko w sierpniu br. Dziewczynka przebywała w tym czasie u babci pod Kielcami. Badania DNA wykazały, że  ojcem dziecka jest 71-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut obcowania seksualnego z osobą nieletnią. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kielce. Nie żyje 71-latek, który miał uprawiać seks z 13-latką

W areszcie stan zdrowia mężczyzny pogorszył się. Jak podaje portal kielce.naszemiasto.pl, lekarze nie zezwolili na przetransportowanie 71-latka do szpitala więziennego. Mężczyzna pod nadzorem funkcjonariuszy służby więziennej przebywał w szpitalu na Czarnowie. 

- 16 września dostaliśmy informację, że zmarł. Oznacza to, że sprawa zostanie umorzona w zakresie stawianych mu zarzutów. Nadal będziemy jednak badać pozostałe wątki, między innymi to, czy pokrzywdzona nie została wykorzystana przez inne osoby - przekazała prokurator Małgorzata Zarychta-Chodup. 

13-latka przebywa obecnie w placówce opiekuńczo-wychowawczej w powiecie koneckim. Prokuratura zwróciła się do sądu z wnioskiem o odebranie rodzicom dziewczynki praw rodzicielskich.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/kielce.naszemiasto.pl