Obserwuj w Google News

Zwróciła uwagę na brak maseczek w kościele. "Wyjdź stąd. Nie przeszkadzaj"

1 min. czytania
28.03.2021 16:42
Zareaguj Reakcja

Kobieta, która zwróciła księdzu uwagę na łamanie obostrzeń przez uczestników mszy, została wyproszona z kościoła w Józefowie nad Wisłą. - Wyjdź stąd. Nie przeszkadzaj - usłyszała od kościelnego. 

Kościół
fot. ilustracyjne. PAP/Darek Delmanowicz

Pani Danuta uczestniczyła w mszy pogrzebowej koleżanki, która zmarła na Covid-19. Nabożeństwo odbywało się w kościele w Józefowie nad Wisłą. Z relacji kobiety, którą opisał ''Dziennik Wschodni'', wynika, że w świątyni nie obowiązywały zasady reżimy sanitarnego w związku z pandemią koronawirusa. 

- Strasznie się zdenerwowałam, bo zobaczyłam, że wielu ludzi nie ma maseczek. Wielu miało też poodsłaniane nosy [...] Postanowiłam nagrać na telefonie, kto nie ma maseczki - powiedziała. Zachowanie kobiety nie spodobało się odprawiającemu mszę proboszczowi. 

Proszę księdza, dlaczego ludzie są bez maseczek - zapytała pani Danuta. - Ale proszę pani, czy pani jest z policji? - odpowiedział pytaniem ksiądz. Po chwili do kobiety podszedł kościelny, który także nie miał maseczki. - Wyjdź stąd. Nie przeszkadzaj - powiedział. 

Proboszcz parafii w Józefowie nad Wisłą przeciwnikiem obostrzeń w kościołach

Mieszkańcy parafii w Józefowie nad Wisłą potwierdzają, że proboszcz jest przeciwnikiem noszenia maseczek. - Ksiądz przed kościołem opuszczał kobietom maseczki z twarzy. Mówił, że w kościele trzeba je zdejmować - ujawnił jeden z nich. - Kiedy była msza za mieszkankę, która umarła na koronawirusa to ksiądz powiedział jej córkom, żeby oddały hołd matce i zdjęły maseczki. To mądre kobiety. Nie zrobiły tego - dodał kolejny. 

Redakcja poleca

Proboszcz w rozmowie z ''Dziennikiem Wschodnim'' zaprzeczył wersji zdarzenia opisanej przez panią Danutę. - Nieprawdą jest, że ktoś wyrzucił tę panią z kościoła - stwierdził. Zdementował też, by kiedykolwiek ściągał komuś maseczki z twarzy lub namawiał do ich nienoszenia na terenie kościoła.

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni