Obserwuj w Google News

Kokaina w bananach w Biedronce. Jest śledztwo i oświadczenie sklepu

2 min. czytania
16.08.2020 20:24
Zareaguj Reakcja

Kokaina została znaleziona w piątek, przez pracowników sklepu Biedronka. 19 kilogramów narkotyku ukryto w kartonie z bananami. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie, sklep zaś opublikował oficjalne oświadczenie.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Kokaina w Biedronce. Śledztwo w sprawie 19 kilogramów kokainy ukrytych w kartonie z bananami w supermarkecie Biedronka wszczęła Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim – poinformował w niedzielę  jej rzecznik prasowy prokurator Maciej Meler.

Ugryzł ją egzotyczny pająk ukryty w bananach. 31-latka ma sparaliżowaną rękę
Wszczęte śledztwo idzie w kierunku wewnątrzwspólnotowego przemytu środków odurzających o dużej wartości, bowiem owoce nadano z jednego z krajów Unii Europejskiej

– powiedział Meler. Takie przestępstwo jest zagrożone karą od 3 do 15 lat więzienia.

Kokaina w Biedronce! W bananach odnaleziono 19 kg narkotyku

Dodał, że w ramach śledztwa zachodzi konieczność wykonania czynności zmierzających do ustalenia dokładnego miejsca wyładunku, jak również dokładnego miejsca przesyłania i transportu tej konkretnej partii bananów.

Kokaina w bananach w Biedronce. Rusza śledztwo, jest komunikat sklepu

W piątek pracownicy sklepu Biedronka w Ostrowie Wlkp. w jednym z kartonów znaleźli – jak się później okazało - 19 kg kokainy o czarnorynkowej wartości 5 mln zł.

Koronawirus w kolejnej Biedronce. Cała załoga odsunięta od pracy

Prokuratura w Ostrowie wlkp. natychmiast wszczęła czynności pod nadzorem Centralnego Biura Śledczego Policji.

Warszawa. Wstrzykiwała sobie heroinę w kabinie sanitarnej z dzieckiem na ręku

Sieć Biedronka w nadesłanym w sobotę oświadczeniu poinformowała, że "bezpieczeństwo klientów i produktów jest dla nas absolutnym priorytetem, dlatego też dzięki czujności i zaangażowaniu naszych pracowników, po znalezieniu zawartości niewiadomego pochodzenia w jednym z naszych sklepów, natychmiast podjęliśmy odpowiednie kroki".

"Przede wszystkim poinformowaliśmy o sprawie stosowne służby, z którymi pozostajemy w ścisłej współpracy oraz dostawcę produktu, odpowiedzialnego za tę konkretną dostawę. Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować do właściwych instytucji państwowych" - czytamy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PolsatNews