Obserwuj w Google News

Konferencja ministra edukacji. Czarnek zabiera głos ws. nauki zdalnej

PAP
2 min. czytania
20.01.2022 11:54
Zareaguj Reakcja

Na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji odnośnie szkół – powiedział w czwartek na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Oznacza to, że nauka zdalna w całej Polsce na razie nie zostaje wprowadzona, a dzieci, które nie odpoczywają na feriach zimowych, będą nadal uczyć się stacjonarnie.

szkoła, szef MEiN
fot. Karol Porwich/East News, PAP/Tomasz Gzell

Przemysław Czarnek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wziął w czwartek udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Podczas spotkania zwrócił uwagę na "wszelkie niepokoje związane z piątą falą koronawirusa i Omikronem, które nas wszystkich dotyczą".

Szef MEiN zapewnił jednocześnie, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. - Ustaliliśmy wczoraj, że na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji – wskazał szef MEiN.

Redakcja poleca

Nauka zdalna w kolejnych szkołach. "Takie są realia"

Podczas spotkania Czarnek przypomniał, że obecnie "w Polsce pięć województw jest na feriach zimowych, zatem ruch okołoszkolny w tych województwach jest całkowicie wyłączony". - Od poniedziałku na ferie zimowe udają się kolejne dwa województwa, więc wówczas już prawie pół Polski będzie wyłączone z ruchu okołoszkolnego - dodał. Wyjaśnił, że "w pozostałych województwach, gdzie odbywa się nauka, nadal będzie się odbywała w trybie stacjonarnym, przy czym – tak jak to było do tej pory – dyrektorzy szkół wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzje o przechodzeniu na kwarantannę i na naukę zdalną poszczególnych klas bądź cały szkół – podkreślił.

Czarnek dodał przy tym, że "obserwujemy z dnia na dzień coraz więcej wyłączeń". Wyjaśnił, że "takie są realia Omikronu, ale podchodzimy do tego spokojnie, obserwując na bieżąco i analizując sytuację wraz z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim".

Redakcja poleca

Autorki: Anna Kruszyńska, Karolina Kropiwiec