Obserwuj w Google News

Nowe przypadki koronawirusa w szkołach. Na kwarantannę skierowano ponad 600 uczniów

PAP
2 min. czytania
17.01.2022 21:47
Zareaguj Reakcja

W Opolu ze względu na wykrycie nowych przypadków zakażeń koronawirusem na kwarantannę skierowano 662 uczniów i 3 nauczycieli – poinformował w poniedziałek opolski ratusz.

sala szkolna
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Koronawirus w Polsce w styczniu zaatakował ze zdwojoną siłą. Minister Adam Niedzielski mówił na konferencji prasowej, że zwiększa się udział Omikronu wśród nowo wykrywanych infekcji. Podkreślił także, że obecne tendencje dotyczące SARS-CoV-2 są wzrostowe. We wtorek MZ prognozuje ponad 20 tys. zakażeń.

Koronawirus w Opolu. 662 uczniów i 3 nauczycieli na kwarantannie

Wraz ze wzrostem zakażeń zmienia się sytuacja w szkołach. Według danych opolskiego urzędu miasta w stolicy regionu potwierdzono nowe przypadki zakażeń koronawirusem u 17 uczniów i 3 nauczycieli z 7 szkół podstawowych, 3 przedszkoli i z 5 szkół ponadpodstawowych. Na kwarantannę wysłano 662 uczniów i 3 nauczycieli.

Redakcja poleca

MEiN przekazało, że w poniedziałek w trybie zdalnym pracowało 10 szkół podstawowych i 3 ponadpodstawowe. Trybem hybrydowym objęto 984 szkoły podstawowe i 425 ponadpodstawowych. Stacjonarnie pracowały 13 394 szkoły podstawowe i 7384 ponadpodstawowe, czyli 93,1 proc. szkół podstawowych i 94,5 ponadpodstawowych w 11 województwach. Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

RadioZET.pl/PAP - Marek Szczepanik, Danuta Starzyńska-Rosiecka, Agata Zbieg