Obserwuj w Google News

Niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem. Tydzień temu było ich znaczniej mniej

1 min. czytania
13.07.2022 11:27
Zareaguj Reakcja

Ponad 1600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziło w ciągu ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia. Zmarło sześć osób z COVID-19.

Koronawirus w Polsce 13 lipca
fot. Lukasz Solski/East News

Koronawirus w Polsce szerzy się niepokojąco szybko w pierwszej połowie lipca. Tak wysokich wskaźników nowych zakażeń nie notowaliśmy o tej porze zarówno w pierwszym, jak i drugim roku pandemii.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę 13 lipca o 1647 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. We wtorek 12 lipca przekroczyliśmy barierę 2 tys. nowych zakażeń, co jest najwyższym bilansem od kilku miesięcy. MZ wciąż podaje statystyki nowych zakażeń w skali tygodnia.

Koronawirus w Polsce 13 lipca. Duży wzrost względem poprzedniego tygodnia

Najwięcej nowych przypadków zakażeń zarejestrowano w woj. mazowieckim (326) oraz śląskim (191). Zmarło sześć osób z COVID-19, u wszystkich odnotowano wcześniej innej schorzenia.

Redakcja poleca

Tydzień temu, 5 lipca, resort poinformował o 1075 nowych przypadkach. - Nie wychwytujemy wszystkich zakażonych, o większej aktywności wirusa świadczy też zwiększona liczba testów sprzedawanych w aptekach – komentowała wówczas w Radiu ZET wirusolog, prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

- Osoby zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 powinny nosić maseczki FFP2/FFP3 (z filtrem, przyp.) – zalecił w rozmowie z reporterem Radia ZET prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii. Jego zdaniem powinniśmy już teraz masowo testować, a czekanie z decyzjami do 5 tys. pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach jest niezrozumiałe.

RadioZET.pl/Gov.pl