Obserwuj w Google News

Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach w piątek 25 czerwca

2 min. czytania
25.06.2021 10:32
Zareaguj Reakcja

Koronawirus w Polsce. W piątek 25 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 133 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu doby zmarło 36 pacjentów.

Karetka
fot. LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

Dzienna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wciąż utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie. W piątek 25 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 133 nowych przypadkach  Covid-19. Wczoraj resort ministra Adama Niedzielskiego raportował o 165 nowych zakażeniach. Tydzień temu, 18 czerwca, odnotowano 190 przypadków i 48 zgonów. Największą dzienną liczbę zachorowań potwierdzono do tej pory w raporcie z 1 kwietnia br. - 35 251. 

Koronawirus w piątek 25 czerwca - statystyki dla województw 

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce pochodzą z następujących województw: wielkopolskiego (29), lubelskiego (13), śląskiego (11), łódzkiego (10), małopolskiego (9), mazowieckiego (8), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (7), pomorskiego (7), zachodniopomorskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5), podkarpackiego (5), podlaskiego (3), lubuskiego (1), kujawsko-pomorskiego (0). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu koronawirusa zmarło 6 osób, w tym 30 z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami. Od soboty 10 października 2020 roku resort zdrowia, ze względów technicznych, nie podaje szczegółowych danych o osobach zmarłych.

Ile jest wolnych respiratorów i łóżek covidowych? 

W szpitalach jest 1157 chorych z Covid-19, a 185 z nich jest podłączonych do respiratorów. Resort zdrowia poinformował, że dla pacjentów zakażonych koronawirusem przygotowane są 10 603 łóżka i 1095 respiratorów. Na kwarantannie przebywa 57 708 osób. Wyzdrowiało dotąd 2 651 209 zakażonych.

Wariant Delta w Polsce. Nowe obostrzenia dla podróżnych

Rzecznik rządu pytany był w TVP Info o zagrożenie Polski wariantem Delta koronawirusa oraz o to, że niektóre kraje w związku z rozprzestrzenianiem się tej odmiany cofają luzowanie obostrzeń. - Niestety te informacje, które pojawiają się, jeśli chodzi o nowe odmiany koronawirusa, nie są optymistyczne. Trzeba podejmować działania profilaktyczne, jeśli chodzi o jego rozprzestrzenianie - powiedział Müller.

- Stąd decyzja rządu dotycząca kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają spoza obszaru Schengen, a które nie są zaszczepione, po to, by ograniczyć potencjalne eskalacje właśnie nowych odmian koronawirusa - zaznaczył.

Redakcja poleca

W środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że od północy ze środy na czwartek zmieniają się zasady 10-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski spoza strefy Schengen. Z kwarantanny zwalnia ujemny wynik testu wykonanego po 7 dniach od przekroczenia granicy. Kwarantanna nie dotyczy też osób skutecznie zaszczepionych.

RadioZET.pl