Obserwuj w Google News

Podejrzenie zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjentka wróciła z Chin

2 min. czytania
28.01.2020 22:19
Zareaguj Reakcja

Jest kolejne podejrzenie zakażenia koronawirusem w Polsce. Z grypopodobnymi objawami do szpitala w Łodzi trafiła kobieta, która kilka dni wcześniej przyleciała z Chin.

Koronawirus w Polsce? Jest podejrzenie zakażenia w Łodzi. Pacjentka wróciła z Chin
fot. Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Koronawirus w niepokojącym tempie rozprzestrzenia się po świecie. Kilka przypadków zakażenia wirusem potwierdzono już w Europie. Początkowo mówiono o trzech zarażonych osobach we Francji i jednej w Bawarii, ale we wtorek wieczorem ta liczba wzrosła. W Bawarii zakażenie koronawirusem stwierdzono u kolejnych trzech osób z najbliższego otoczenia pierwszego pacjenta, o kolejnym przypadku poinformowały też służby we Francji.

Koronawirus w Polsce? Jest pierwsze podejrzenie zakażenia w Łodzi

W Polsce żadnego przypadku zakażenia do tej pory

, pojawiło się natomiast kolejne podejrzenie. Do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi z gorączką i objawami infekcji układu oddechowego trafiła kobieta, która niedawno wróciła z Chin. Obecnie jest odizolowana od pozostałych pacjentów szpitala. Informację potwierdził już w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego Adam Stępka. 

Wiadomo, że kobieta nie ma polskiego obywatelstwa. Od kilku dni przebywała w jednym z łódzkich hoteli.

Inspekcja sanitarna z Łodzi ma pod swoim nadzorem kilka osób z tego miasta, które podróżowały do Polski jednym samolotem ze studentami Politechniki Rzeszowskiej, którzy uciekli z Wuhan tuż przed objęciem miasta kwarantanną.

Koronawirus zagraża Polsce? GIS wydaje komunikat, dwaj Polacy pod nadzorem

Koronawirus. Dowiedz się więcej o wirusie z Chin:

RadioZET.pl/TVP3 Łódź/GIS/PAP