Obserwuj w Google News

Prokuratura: Kierowca Seicento ma status podejrzanego i przyznał się do winy

Redakcja
1 min. czytania
13.02.2017 15:04
Zareaguj Reakcja

Kierowca Seicento ma status podejrzanego ws. piątkowego wypadku z udziałem premier Beaty Szydło - oświadczył rzecznik krakowskiej Prokuratury Regionalnej, Włodzimierz Krzywicki. Dodał, że mężczyzna przyznał się do winy i we wtorek zostanie ponownie przesłuchany.

Wypadek Szydło
fot. PAP

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawiciela Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Dotyczyła ona czynności prawnych, podejmowanych w sprawie piątkowego wypadku kolumny rządowej, w którym poszkodowana została premier Beata Szydło. Prokuratura Regionalna nadzoruje śledztwo wszczęte w poniedziałek przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie.

Kierowca ma status podejrzanego

- Formalnie kierujący pojazdem seicento jest już podejrzany, dlatego że jego przesłuchanie, do którego doszło kilka godzin po wypadku, które prowadzone było na polecenie prokuratora okręgowego w Krakowie, rozpoczęło się od poinformowania przez funkcjonariusza policji o treści zarzutu - wyjaśnił rzecznik PR Włodzimierz Krzywicki

Istotą tego zarzutu jest nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, z powodu nieustąpienia pierwszeństwa pojazdu pojazdom uprzywilejowanym - uściślił, dodając, że 21-latek do tego zarzutu się przyznał i że zrozumiał jego treść.

Będzie dodatkowa opinia biegłych

Prokuratura zasięgnęła także specjalistycznej opinii biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych co do m.in. pełnej rekonstrukcji wypadku.

- Zadaniem stawianym dzisiaj biegłym z IES będzie dokonanie pełnej rekonstrukcji, czyli opisanie, także w formie graficznej, całego przebiegu tego zdarzenia, z ustaleniem, w jakiej kolejności sekwencja tych zdarzeń następowała i jakie były przyczyny tego wypadku - poinformował Krzywicki.

Zaznaczył, że od piątku dokonano w sumie kilkudziesięciu czynności dowodowych.

Wypadek premier Szydło

RadioZET.pl/PAP/MP