Obserwuj w Google News

Nocna impreza na parafii? Księża nagrani w towarzystwie młodych kobiet

2 min. czytania
05.07.2022 10:49
Zareaguj Reakcja

Skandal na parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie. W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające księży wychodzących z terenu parafii z wieczorowo ubranymi kobietami. Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 1:30 w nocy. "Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i zachowanie Współbraci, pomimo prowokacji, było wysoce niestosowne, za co pragniemy bardzo przeprosić" - komentuje parafia.

impreza na parafii
fot. Twitter: Gazeta Stonoga

Księży z krakowskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP nagrał przechodzeń. Wideo zostało opublikowane na profilu "Gazety Stonoga". Zgodnie z relacją sytuacja miała miejsce ok. godz. 1:30 w nocy.

Co widzimy na nagraniu? Z terenu parafii wychodzą mężczyźni w towarzystwie młodych, wieczorowo ubranych kobiet. Po chwili okazuje się, że panowie to w rzeczywistości księża. Według autora nagrania, obaj byli pod wpływem alkoholu i planowali dokończyć imprezę w innym miejscu. Jeden z nich podawał się za proboszcza. Na nagraniu wielokrotnie padają słowa niecenzuralne.

Redakcja poleca

Nocna impreza na parafii? Wulgaryzmy i awantura

Sprawę skomentowała już parafia Niepokalanego Poczęcia NMP. "Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i zachowanie Współbraci, pomimo prowokacji, było wysoce niestosowne, za co pragniemy bardzo przeprosić. Zapewniamy również, że sprawa jest w toku wyjaśniania, czym zajmuje się Zarząd Prowincji" - napisano w oświadczeniu.

"Jednakże musimy sprostować, iż na nagraniu nie ma żadnych osób niepełnoletnich – wszyscy obecni tam są osobami dorosłymi, łącznie z kobietami uznanymi przez Nagrywającego za nieletnie (21, 24 i 33 lata). Na spotkaniu byli obecni również mężczyźni, w tym mąż jednej z Pań, którzy wyszli z terenu klasztoru wcześniej" - czytamy.

Parafia podkreśliła także, że księża nie byli pijani. "Zdajemy sobie sprawę z powagi całej sytuacji i raz jeszcze bardzo przepraszamy, że miała ona miejsce. Nie zgadzamy się jednak na pomówienia i zarzuty pedofilii, które padły w stronę Kapłanów" - komentuje parafia.

RadioZET.pl/ Facebook/ Twitter