Obserwuj w Google News

Rasistowski atak w tramwaju. Chcieli zerwać muzułmance chustę z głowy

1 min. czytania
28.10.2019 10:25
Zareaguj Reakcja

Krakowska policja zajmuje się sprawą rasistowskiego ataku, do którego doszło w jednym z tramwajów. Kilka osób zaatakowało muzułmankę, usiłując zerwać jej chustę z głowy. 

Atak na muzułmankę w Krakowie
fot. Shutterstock
„Takim rozwalam łeb o krawężnik”. Bulwersujący, rasistowski atak działaczki ONR

Do zdarzenia doszło ponad tydzień temu, w niedzielę, 20 października, w ok. godz. 18 w tramwaju jadącym z pętli Czerwone Maki na przestanek Borsucza. Kobieta została zaatakowana przez kilku mężczyzn, którzy chcieli jej zdjąć z głowy hidżab. Jako pierwszy poinformował o tym blog Islamista, pisała o tym również krakowska „Gazeta Wyborcza”. 

Poszkodowana sama zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze wszczęli dochodzenie, które prowadzone jest pod nadzorem prokuratury – wstępnie w kierunku znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej i wyznaniowej. Sprawcom grozi do trzech lat pozbawienia wolności. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Krakowska policja poszukuje osób, które były świadkami zajścia i jechały tym samym tramwajem w wyżej wymienionym kierunku, i prosi ich o zgłaszanie się na V Komisariat Policji za ul. Zamoyskiego 20/22, numer telefonu (12)6152916.

Rasistowski atak w Biedronce. Rzucił się na obcokrajowca i bił go butelką

RadioZET.pl/PT/kraków.wyborcza.pl