Obserwuj w Google News

Ksiądz oskarżony o gwałt. Kuria powołała komisję badającą sprawę

Redakcja
1 min. czytania
02.03.2017 17:21
Zareaguj Reakcja

Powołano komisję do zbadania sprawy opublikowanego w internecie wyznania jednego z dolnośląskich księży, który oskarżył o gwałt innego duchownego. Do gwałtu miało dojść kilka lat temu.

Ksiądz oskarżony o kwałt. Kuria powołała komisję badającą sprawę
fot. Pixabay

- Ksiądz arcybiskup chciał się dowiedzieć, czy możemy księdzu pomóc. Jeśli bowiem człowiek występuje w takim nagraniu, jeśli w ten sposób prezentuje pewne treści, to nie trzeba być psychologiem, żeby się domyślić, że ma jakiś problem osobisty. Dlatego pierwszą rzeczą, którą chciał wiedzieć arcybiskup, było to, by jakoś podać rękę i spróbować pomóc księdzu" - powiedział rzecznik kurii.

Ks. Rafał Kowalski dodał, że od czwartku pracuje już specjalnie powołana komisja. W jej skład wchodzą osoby duchowne i świeckie, także specjaliści od prawa – kanonicznego i cywilnego.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
- Komisja będzie działać dwutorowo. Będzie badać dokumenty i rozmawiać z osobami, które mają lub mogą mieć wiedzę na ten temat i są w stanie to potwierdzić. Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie, nie bagatelizujemy jej. Jak tylko będziemy mogli powiedzieć coś na temat któregoś z wątków tego nagrania, to będziemy o tym informować - powiedział rzecznik.

W opublikowanym w internecie nagraniu jeden z dolnośląskich księży oskarżył o gwałt innego duchownego, którego wymienia z imienia i nazwiska. Do gwałtu miało dojść lata temu, gdy był w seminarium duchownym. Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski poinformował PAP, że materiał z internetu został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i zostanie przekazany do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, która zdecyduje o dalszym postępowaniu w tej sprawie.

RadioZET.pl/PAP/MaAl