Obserwuj w Google News

2-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z rozbitą czaszką. Zatrzymano matkę

Redakcja
1 min. czytania
21.04.2017 16:21
Zareaguj Reakcja

Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście wyjaśnia okoliczności, w których mogło dojść do powstania u 2–-miesięcznego chłopca obrażeń ciała, m.in. złamań kości czaszki. Zatrzymano 21–-letnią matkę dziecka.

2-miesięczne dziecko trafiło do szpitala z rozbitą czaszką. Zatrzymano matkę
fot. Wikimedia Commons

W czwartek do placówki został przyjęty 2–-miesięczny chłopiec, przywieziony przez matkę na badania kontrolne. Niepokój lekarza wzbudził krwiak w obrębie oczodołu. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono u niemowlęcia także złamania czaszki. Zdaniem szpitala, może to wskazywać na zespół dziecka maltretowanego.

 

Matka dziecka w rozmowie z lekarzem twierdziła, że krwiak powstał prawdopodobnie samoistnie podczas snu. Przeczy temu jednak ocena wyrażona przez szpital, a także uzyskana opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, którego zdaniem ujawnione obrażenia najprawdopodobniej są wynikiem urazu.

Prokuratorzy i policjanci ustalają okoliczności, w których doszło do powstania obrażeń. W piątek zatrzymana została 21-–letnia matka chłopca. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mieszkała wraz ze swoim konkubentem.

RadioZET.pl/PAP/MAAL