Obserwuj w Google News

Zawalił się strop w kamienicy. Rodziny mają trzy dni na wyprowadzkę

1 min. czytania
18.11.2019 15:59
Zareaguj Reakcja

Mieszkańcy kamienicy przy Wólczańskiej 43 w Łodzi, w której zawalił się strop, boją się, że wylądują na ulicy. Mają trzy dni na spakowanie się i opuszczenie budynku – orzekł nadzór budowlany. Kamienica jest prywatna, ale przez lata zarządzało nią miasto. – Bez wsparcia nie damy rady – mówią jednym głosem lokatorzy.

Wólczańska 43
fot. Google Maps

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Widmo wylądowania na bruku przeraża ponad 20 rodzin. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Wólczańskiej 43 muszą się wynieść. Po zawaleniu się stropu budynek nie nadaje się do mieszkania.

Zwłoki przed klatką schodową w środku nocy. Sprawę bada policja

Ich sytuacja jest bardzo trudna. Mieszkali bowiem w prywatnej kamienicy, przekazanej przez władze miasta spadkobiercom właścicieli. Przez lata to jednak miasto Łódź zarządzało obiektem.

Żadna z rodzin nie jest w stanie wyprowadzić się w ciągu 3 dni. Bez wsparcia miasta nie damy rady - mieszkańcy z kamienicy przy ul. Wólczańskiej 43

Władze miasta zapewniły w rozmowie z Radiem ZET, że spotkają się z każdą z rodzin. Z ust wiceprezydent padły też zapewnienia o mieszkaniach socjalnych, na które załapią się niektóre rodziny.

Katastrofa budowlana w Bielsku-Białej. Runęła kamienica
Postaramy się odbyć spotkanie z każdą rodziną, aby wypracować rozwiązania, które akceptuje również miasto. Część rodzin powinna uzyskać mieszkania socjalne - Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi

Do czasu znalezienia mieszkań zastępczych magistrat zaproponował lokatorom przeprowadzkę do hotelu.

RadioZET/Mateusz Szkudlarek