Obserwuj w Google News

Teatr w Łodzi wystawi musical na podstawie „Madagaskaru”. Tak, tego z Królem Julianem i Pingwinami

Redakcja
1 min. czytania
29.03.2018 13:11
Zareaguj Reakcja

Teatr Muzyczny w Łodzi poszukuje odtwórców głównych ról i epizodów do nowego familijnego musicalu „Madagaskar — Muzyczna Przygoda”. Widowisko powstaje na podstawie animowanego filmu wytwórni DreamWorks. Premierę musicalu zaplanowano na październik tego roku.

Teatr Muzyczny  Madagaskar
fot. Teatr Muzyczny

Jak poinformował PAP Krzysztof Karbowiak z Teatru Muzycznego, przesłuchanie odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia w siedzibie teatru, a zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 19 kwietnia.

— Poszukujemy rozśpiewanych i roztańczonych osób sprawnych ruchowo, o miłej aparycji — dodał.

Wszyscy, którzy zgłoszą się na casting, proszeni są o zabranie stroju do ćwiczeń i miękkiego obuwia, bo będzie sprawdzana sprawność ruchowa i poczucie rytmu. Przesłuchania odbędą się przy podkładach fortepianowych, których komplet wraz z nutami będzie można znaleźć na stronie teatru. Jak zaznacza Karbowiak, kolejność przesłuchiwania kandydatów będzie alfabetyczna.

Teatr Muzyczny
fot.

Wiek kandydatek i kandydatów zależy od danej postaci. Np. do roli lwa Aleksa poszukiwany jest mężczyzna w wieku od 20 do 35 lat dysponujący wysokim barytonem lub tenorem o ciepłej barwie. Podczas przesłuchania do wykonania kandydaci do tej roli będą mieli do wykonania dwie piosenki — duet „Best Friends” (tylko partia Aleksa) oraz piosenkę finałową „Together”.

Jak zaznacza Karbowiak, podczas castingu każdy będzie musiał wykonać piosenkę finałową.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 kwietnia na adres e-mail: jchs@teatr-muzyczny.lodz.pl.

RadioZET.pl/pap/maal