Obserwuj w Google News

Dziewczynka udławiła się cukierkiem. Nie otrzymała pomocy na czas

1 min. czytania
10.05.2022 16:15
Zareaguj Reakcja

Tragedia na Podkarpaciu. 15-latka z Lubeni (woj. podkarpackie) zadławiła się cukierkiem. Dziecko nie otrzymało pomocy na czas i zmarło. Ratownicy informują, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia.

karetka
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Policja otrzymała zgłoszenie w piątek. Do tragedii doszło w podkarpackiej wsi Lubenia. 15-latka zadławiła się cukierkiem. Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek.

Lubenia. 15-latka zadławiła się cukierkiem i zmarła

Jak informuje portal nowiny24.pl, nieżyjącą nastolatkę znalazła rodzina. Obok niej nie było nikogo, kto mógłby udzielić dziewczynce pomocy.

Redakcja poleca

- Na miejscu policjanci nie stwierdzili działań osób trzecich - przekazał serwisowi nadkomisarz Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie.

Ratownicy alarmują, że w takich przypadkach kluczowy jest czas. Niedrożność związana z zadławieniem się może być częściowa lub całkowita. W przypadku tej pierwszej poszkodowany może częściowo oddychać.

Jak postępować w przypadku niedrożności całkowitej, tłumaczył ratownik medyczny, z-ca koordynatora ds. szkolenia w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Marcin Warchoł. - Wtedy tułów takiej osoby pochylamy do przodu pod kątem ok. 45 stopni i ręką złożoną w łódkę klepiemy 5 razy między łopatki. Gdy to nie przyniesie efektu, stosujemy manewr Heimlicha. Ustawiamy się bokiem za osobą poszkodowaną i gwałtownym uściskiem przepony zwiększamy ciśnienie powietrza, co umożliwia wypchnięcie na zewnątrz ciała obcego - radził w portalu nowiny24.pl.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/nowiny24.pl