Obserwuj w Google News

Ministerstwo było fabryką internetowych trolli. Będzie dymisja?

1 min. czytania
20.08.2019 00:10
Zareaguj Reakcja

Portal Onet ujawnił związki pomiędzy wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem, a zorganizowanym hejtem wobec polskich sędziów. Kobieta o imieniu Emilia (redakcja zna jej nazwisko, ale zachowuje je do własnej wiadomości) niezatrudniona w ministerstwie, była w bezpośrednim kontakcie z Piebiakiem i publikowała materiały mające skompromitować sędziów.

Ministerstwo było fabryką internetowych trolli. Będzie dymisja?
fot. Andrzej Iwańczuk/ Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Onet posiada dowody, na to, że wspomniana kobieta o imieniu Emilia, pozostawała w bezpośrednim kontakcie z ministrem Piebiakiem, z którym na komunikatorach WhatsApp oraz Messenger ustalała sposoby kompromitowania sędziów w mediach społecznościowych oraz w mediach prorządowych.

Przyłębska: TK zbada zgodność z konstytucją nakazu publikacji dot. KRS

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak plan w pełni zaaprobował przed jego realizacją.

Przez rok znieważał w internecie obywateli Ukrainy. Hejter z Wrocławia skazany

Onet przywołuje sprawę szefa "Iustiti" Krystiana Markiewicza. Emilia rozsyłała anonimowo szkalujące go informacje z czterostronicowego anonimu do wszystkich oddziałów Stowarzyszenia "Iustitia" oraz do niego samego. W treści materiałów, które rozesłała kobieta, pojawiła się również sugestia, jakoby Markiewicz miał bliżej nieokreśloną kobietę namówić do aborcji - czytamy na portalu.

Doniesienia portalu ostro komentują politycy, dziennikarze i internauci:

RadioZET.pl/Onet