Obserwuj w Google News

Był szefem SKW, teraz trafi do KGHM. "Błaszczak robi porządki"

2 min. czytania
28.10.2022 19:47
Zareaguj Reakcja

Jak dowiedzieli się dziennikarze śledczy Radia ZET i RadioZET.pl, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Maciej Materka będzie pracował w państwowej spółce KGHM. Obejmie tam stanowisko kierownicze związane z pionem bezpieczeństwa.

Materka
fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER

Gen. Maciej Materka tydzień temu ogłosił decyzję o odejściu ze stanowiska szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W opublikowanym komunikacie podkreślił, że prawie pięć lat pracował na tym stanowisku i pozostawia służbę dobrze wyposażoną i doskonale przygotowaną do realizacji jej ustawowych zadań.

Szef SKW rezygnuje. Ma przejść do KGHM

"Przez ten czas Służba nawiązała i pogłębiła relacje z partnerami zagranicznymi, co znacznie wpłynęło na rozwój jej potencjału w zakresie współdziałania kontrwywiadowczego, operacyjnego i cyberbezpieczeństwa. Istotnie zwiększyła się aktywność SKW w operacjach sojuszniczych oraz kontrybucja w NATO" - czytamy w oświadczeniu generała.

Redakcja poleca

Dodał, że "nadal pozostanie aktywny w obszarze bezpieczeństwa w sferze publicznej". Teraz - jak dowiedzieli się dziennikarze śledczy Radia ZET i RadioZET.pl - gen. Materka będzie pracował w państwowej spółce KGHM. Obejmie tam stanowisko kierownicze związane z pionem bezpieczeństwa.

Według rozmówcy Radia ZET z partii rządzącej, przejście Materki do KGHM oznacza politycznie, że "Mariusz Błaszczak odbił z rąk premiera Mateusza Morawieckiego KGHM i robi tam porządki". 

Maciej Materka od 2016 do 2018 r. był zastępcą dyrektora i dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa w MSWiA, któremu szefował Błaszczak. Do czasu publikacji Radio ZET nie otrzymało ze strony KGHM odpowiedzi na zadane pytania.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Mariusz Gierszewski, Radosław Gruca