Obserwuj w Google News

Pisarka Maja Lidia Kossakowska poniosła straszną śmierć. Są wyniki sekcji zwłok

2 min. czytania
30.05.2022 16:29
Zareaguj Reakcja

Sekcja zwłok pisarki fantasy Mai Lidii Kossakowskiej, która zginęła w ubiegłym tygodniu w pożarze wykazała obrażenia spowodowane przez ogień. Szczegółowe badania będą nadal prowadzone - poinformowała w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie Katarzyna Skrzeczkowska. 

Maja Lidia Kossakowska
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze w Starych Załubicach na Mazowszu w nocy z niedzieli na poniedziałek 23 maja. - W piątek była przeprowadzona sekcja zwłok. Stwierdzono obrażenia, które zostały spowodowane przez ogień. Szczegółowe badania będą prowadzone dalej. Końcową opinię poznamy dopiero za kilka miesięcy - powiedziała Skrzeczkowska. 

Zwęglone ciało pisarki fantasy Mai Lidii Kossakowskiej znaleźli strażacy po ugaszeniu pożaru domu letniskowego przy ulicy Mazowieckiej w Starych Załubicach. Strażacy zostali wezwani do płonącego budynku około godz. 2.30. Mężczyzna, który był na posesji powiedział strażakom, że w środku jest jego żona.

Redakcja poleca

Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze. Są wyniki sekcji zwłok

Płomienie opanowały już cały dom i kobiety nie udało się ewakuować. Po stłumieniu ognia strażacy znaleźli zwęglone ciało na pogorzelisku. 

Według informacji ze śledztwa, do których dotarła Polska Agencja Prasowa, mąż Mai Lidii Kossakowskiej zeznał, że kiedy nocą wyszedł z budynku, jego żona spała w pokoju na piętrze. Po chwili zauważył wydobywający się z domu dym i płomienie. Twierdził, że chciał ratować małżonkę, lecz płomienie i zadymienie były tak duże, że uniemożliwiły mu wejście do środka. 

Po pożarze na miejscu oględziny przeprowadził biegły z zakresu pożarnictwa. Jego opinia zostanie wykorzystana w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie. Dochodzenie jest prowadzone w sprawie, z art. 163 dotyczącego spowodowania pożaru w wyniku, którego zostało sprowadzone zagrożenie zdrowia, życia. 

Maja Lidia Kossakowska była polską pisarką fantastyki i dziennikarką. Zasłynęła m.in. cyklem powieściowym Zastępy Anielskie. Dwukrotnie otrzymała Nagrodę im. Janusza Zajdla: w 2007 r. za "Smok tańczy dla Chung Fonga" oraz w 2012 r. za "Grillbar Galaktyka".

RadioZET.pl/PAP