,

Matura 2020 i egzamin 8-klasisty w reżimie sanitarnym. Szef MEN podaje szczegóły

30.04.2020 15:16

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty odbędą się w specjalnym reżimie sanitarnym. Szef resortu edukacji na czwartkowej konferencji prasowej ujawnił pierwsze szczegóły sposobu organizacji tegorocznych egzaminów. 

Dariusz Piontkowski
fot. PAP

Zobacz także

Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w KPRM został zapytany, jak wyglądają przygotowania do egzaminów maturalnych i ósmoklasisty oraz czy matury będą odbywały się w reżimie sanitarnym, a uczniowie będą pisali egzamin w maseczkach ochronnych i rękawiczkach.

Przygotowujemy w tej chwili szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów. Niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

- mówił szef MEN.

Piontkowski podkreślił, że reżim sanitarny będzie obowiązywał w dotarciu do budynku szkoły i podczas dotarcia do sali egzaminacyjnej i wówczas maseczka ochronna będzie obowiązywała wszystkich, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jak dodał płyn dezynfekujący powinien stać przy wejściu do szkoły.

Gdy uczeń usiądzie już w ławce to wówczas jego poprzednik będzie do niego odwrócony plecami, nie będzie z nim rozmawiał, bo to są przecież egzaminy pisemne, a nie ustne, więc na dzień dzisiejszy ja nie widzę powodu, żeby uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu

 - powiedział Piontkowski.

loader

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty. Terminy 

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach od 16 do 18 czerwca. Egzaminy maturalne, ale tylko pisemne, zaczną się od 8 i zakończą 29 czerwca.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie będzie przeprowadzony od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy – od 17 do 28 sierpnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się