Obserwuj w Google News

Chuck Norris bohaterem nagrań z lokalu „Sowa i Przyjaciele”. Premier: ludzie są tacy głupi, że to działa

Redakcja
2 min. czytania
10.10.2018 09:54
Zareaguj Reakcja

Nie milkną echa afery taśmowej, którą w zeszły wtorek nagłośnił Onet. Portal uzyskał legalny dostęp do nagrań z restauracji „Sowa i Przyjaciele”, na których uwieczniono rozmowy obecnego premiera Mateusza Morawieckiego z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą oraz jego zastępczynią, Bogusławą Matuszewską.

Chuck Norris bohaterem nagrań z lokalu „Sowa i Przyjaciele”. Premier: ludzie są tacy głupi, że to działa
fot. Bartosz Krupa/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nagrane spotkanie miało miejsce w 2013 roku, wiosną. Morawiecki był wówczas prezesem BZ WBK. Rozmowa dotyczyła reklam, które bank w 2012 roku wykorzystał w swojej kampanii. Zaangażowano do nich bardzo znaną postać ze świata filmu – Carlosa Ray’a, sobowtóra popularnego bohatera kina akcji, Chuck’a Norrisa. Kultowy karateka zagwarantował Bankowi Zachodniemu niemały sukces i przyciągnął masę klientów.

Morawiecki o ojcu: jego poglądy są błędne i niewłaściwe

Morawiecki skomentował wówczas efekty tej kampanii reklamowej. – Ale ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite! – mówił obecny szef rządu.

"Pan Morawiecki uważa naród polski za debili"

Portal Onet zebrał opinie przedstawicieli opozycji oraz partii rządzącej na temat tej wypowiedzi. Zdaniem Rafała Grupińskiego z Platformy Obywatelskiej, „to nie jest tylko naigrywanie się z klientów jego banku, którzy nabierają się na reklamę ale to jest także opowiadanie, jak to ludzie powinni pracować za miskę ryżu bo wtedy gospodarka będzie się rozwijać”.

Morawiecki komentuje taśmy: nadepnęliśmy na odcisk tylu grupom interesów, nic dziwnego, że nas atakują

- Z tych rozmów wynika nie tylko poczucie tego, że pan Morawiecki uważa naród polski za debili, ale także że nim gardzi – stwierdził z kolei w rozmowie z Onetem Michał Kamiński, szef koła parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego i Unii Europejskich Demokratów.

Jak z kolei podkreślał rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak, jeżeli premier Morawiecki „jako bankier stosował tanie chwyty to pewnie teraz jako premier stosuje również tanie chwyty”.

Schetyna chce dymisji Morawieckiego!

Innego zdania natomiast był Ryszard Bartosik z Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Bartosik. – Na pewno tak nie jest, premier szanuje Polaków – przekonywał w rozmowie z dziennikarzem portalu.

RadioZET/onet.pl/JZ