Obserwuj w Google News

Uczeń kopnął nauczycielkę i zadał cios książką. "Incydent nas zaskoczył"

2 min. czytania
07.09.2021 10:41
Zareaguj Reakcja

Uczeń pobił nauczycielkę w szkole podstawowej w Głogowie (woj. dolnośląskie). Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe. Dyrekcja placówki i policja prowadzi postępowanie wyjaśniające.

Sala lekcyjna
fot. East News (ilustracyjne)

Rok szkolny 2021/22 rozpoczął się zaledwie tydzień temu, a w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie już doszło do groźnego incydentu. Jak podał serwis Gazetawroclawska.pl, uczeń jednej ze starszych klas kopnął nauczycielkę w nogę i zadał cios książką. Dodatkowo uderzył kobietę dłonią w twarz. 

- Tuż po napaści na nauczycielkę uczeń nadal był bardzo wzburzony. Innemu nauczycielowi, który był w pobliżu, udało się uspokoić chłopca i spowodować, by nie zrobił krzywdy sobie i innym – mówił Ernest Kłósek, dyrektor SP nr 3 w Głogowie, cytowany przez serwis Gazetawroclawska.pl.

Uczeń pobił nauczycielkę. Policja bada sprawę

Szef placówki wezwał policję i pogotowie ratunkowe. - Zapewniam, że nasza szkoła jest bezpieczna i ten incydent całkowicie nas zaskoczył. Nie potrafię jeszcze powiedzieć, czy zachowanie tego ucznia to efekt zdalnego nauczania, czy czegoś innego. Sytuacja jest badana - podkreślił Kłósek.

Zaatakowana nauczycielka dzień po incydencie wróciła do pracy. - Naszą rolą jest stawiać czoła problemom, choć niekoniecznie dostawać za to razy. Gwarantujemy wsparcie naszej koleżance - przekazał dyrektor szkoły w Głogowie.

Według serwisu Gazetawroclawska.pl mama ucznia, który zaatakował nauczycielkę, jest świadoma problemu, a "szkoła zapewni jej wsparcie, łącznie z pozyskaniem specjalistów z zewnątrz, jeśli tacy będą potrzebni". Dyrektor placówki podkreślił, że jeśli uczeń jest zdrowy i nie zmaga się z chorobami, poniesie konsekwencje za swój czyn. 

Policja również prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Nauczyciel korzysta z ochrony, jak funkcjonariusz publiczny. W SP nr 3 w Głogowie uczy się około 900 uczniów.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Gazetawroclawska.pl