Obserwuj w Google News

Które klasy przechodzą na naukę zdalną? Szkoły zamknięte od czwartku

2 min. czytania
25.01.2022 18:58
Zareaguj Reakcja

Nauka zdalna wraca w całej Polsce - poinformował na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Od czwartku 27 stycznia 2022 roku uczniowie podstawówek klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych będą uczyć się w domach.

Nauka zdalna 2022
fot. k_kapica_afk /Polska Press /East News

Nauka zdalna wraca w całej Polsce - ogłosił Przemysław Czarnek. Zmiany nie obejmą jednak wszystkich klas. Od czwartku 27 stycznia 2022 roku uczniowie podstawówek, klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych będą uczyć się w domach.

- Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – powiedział szef MEiN.

Redakcja poleca

Nauka zdalna od 27 stycznia 2022 roku. Jest decyzja ministra edukacji

- Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – zapowiedział minister Czarnek.

- Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej – powiedział. Pytany przez dziennikarzy, czy możliwe jest wysłanie na naukę zdalną młodszych roczników, minister odpowiedział, że "będziemy widzieć, co się będzie działo w kolejnych dniach". - Nie sądzę, żeby było to konieczne, bo jednak wyłączenie z nauki stacjonarnej połowy szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych powinno dać już pewien oddech – ocenił Czarnek.

- Jesteśmy w stanie utrzymać naukę stacjonarną i utrzymujemy ją w połowie szkół podstawowych. Nie przechodzą całe szkoły podstawowe na naukę zdalną, tylko połowa roczników. Dzieci najmłodsze pozostają w szkole – mówił szef MEiN. W związku z tym – jak dodał – nie jest przewidywane wysłanie klas I-IV na naukę zdalną.

- Ale to wszystko się będzie działo w najbliższych dniach i od tego, co będzie w kolejnych dniach, będziemy uzależniali ewentualne dalsze decyzje. Dziś takich decyzji nie podejmujemy – wskazał minister.

RadioZET.pl/ PAP/ MEiN