Obserwuj w Google News

Nie żyje kobieta potrącona przez dwa samochody. Jednym z nich jechał policjant

2 min. czytania
12.09.2022 16:46
Zareaguj Reakcja

Prokuratura Rejonowa w Mławie (woj. mazowieckie) prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia 47-letniej kobiety przez dwa samochody w miejscowości Michalinowo. Pochodząca z Ukrainy kobieta przechodziła przez jezdnię poza pasami. Jedno z aut prowadził policjant.

Kobieta potrącona przez dwa samochody na Mazowszu
fot. Damian Klamka/East News, zdj. ilustracyjne

Jak poinformował w poniedziałek PAP prokurator rejonowy w Mławie Marcin Bagiński, do wypadku doszło w niedzielę 11 września wieczorem w Michalinowie na trasie nazywanej potocznie „starą siódemką”. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Ukrainka wracała z zakupów i przechodziła przez jezdnię.

- Kobieta, 47-letnia obywatelka Ukrainy, postanowiła zrobić zakupy na stacji paliwowej w pobliżu swego aktualnego miejsca zamieszkania. Wracając z zakupami, przeszła przez jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym, czyli poza pasami - powiedział prokurator Bagiński. - Została potrącona przez dwa pojazdy, jadące z przeciwnych kierunkach – dodał.

Kobieta potrącona przez dwa samochody. Zginęła na miejscu

Prokurator wskazał, że samochód, który jako pierwszy potrącił kobietę, prowadził funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Policjant ten był po służbie i jechał prywatnym autem. Natomiast drugim samochodem, uczestniczącym w wypadku, kierował mieszkaniec Mławy.

Redakcja poleca

- Obaj kierowcy byli trzeźwi. Byli w tym zakresie badani, nie tylko przy udziale policji, ale po raz kolejny również przy moim udziale, jednocześnie z rejestracją wideo przebiegu tego badania - podkreślił prokurator Bagiński. Zaznaczył, iż dodatkowo od obu kierowców pobrana została krew do dalszych badań.

Jak przekazał prokurator rejonowy w Mławie, na miejscu wypadku w niedzielę wieczorem dokonano szczegółowych oględzin, zabezpieczono zwłoki i oba samochody oraz wszystkie ślady, które zostały ujawnione, jak choćby odpryski, czyli części aut, udokumentowano także ślady ich hamowania. - Zabezpieczono, co istotne, rejestrator wideo z auta, które jako pierwsze potrąciło kobietę, na którym utrwaliło się całe zdarzenie - powiedział prokurator Bagiński. Nie ujawnił szczegółów postępowania.

W sprawie wypadku Prokuratura Rejonowa w Mławie wszczęła śledztwo, dotyczące art. 177 par. 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP