Obserwuj w Google News

Obostrzenia na październik. Jest projekt zmienionego rozporządzenia

1 min. czytania
28.09.2022 14:23
Zareaguj Reakcja

Rząd przedłuży do 31 października aktualne ograniczenia epidemiczne. Chodzi m.in. o obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Jest projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów. 

maseczki
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Maseczki w aptekach i szpitalach pozostaną na dłużej. W wykazie prac rządu zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Obostrzenie przedłużono

W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 października 2022 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Redakcja poleca

Uzasadnione jest to – jak podano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską. 

W ciągu dwóch ostatnich dni wzrosła liczba zgonów z powodu COVID-19. We wtorek było ich 25, a w środę 28. Natomiast w niedzielę i poniedziałek nikt nie zmarł. Od dwóch miesięcy średnia liczba zgonów nie spada.

RadioZETT.pl/PAP - Katarzyna Lechowicz-Dyl